piątek, 17 stycznia 2014

Czy wiecie, że T-Rex miał tak krótkie łapy, że nie mógłby umyć zębów?

Ostatnio wybraliśmy się wreszcie do Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum znajduje się w Kensington, w cudownym budynku z XIX wieku ( oficjalne otwarcie odbyło się w 1881 roku). Muzeum jest ogromne. Wstęp bezpłatny. Przeznaczyliśmy na nie ok. 3 godzin ale nie udało nam się obejrzeć wszystkiego. Pomimo tego, wrażenia są wciąż niesamowite.





Muzeum podzielone jest na strefy: niebieską, pomarańczową, zielona i brązową. Strefa pomarańczowa to Centrum Darwina. Strefa niebieska to między innymi dinozaury, ssaki, ryby, biologia człowieka ( np. pamięć, układ hormonalny, mięśnie, mózg - Daniel dotknął wszystkiego czego tylko można było dotknąć ).  W strefie zielonej można obejrzeć np. minerały, ptaki, plaster wycięty z gigantycznej sekwoi          ( podobno 6 metrów) czy też stworzenia pełzające, ogólnie nazwane robakami :p ( wiem, wiem to nie jest naukowa nazwa). Strefa czerwona to ogólnie strefa ziemi i wszystko co z nią związane np. wulkany.




 Po wejściu do budynku powitał nas szkielet diplodoka......potem obejrzeliśmy boczne wystawy i szybko do działu dinozaurów.



Jak widzicie zrobiliśmy dla Was bardzo dużo zdjęć. Dział dinozaurów chyba podobał nam się najbardziej. Wszystkie te dinozaury są podwieszone pod sufitem, a wystawę ogląda się idąc mostem.




Na samym końcu mostu znajduje się T-Rex i kawałek jego oryginalnej szczęki.
Schodząc z piętra zahacza się o jaskinię T-Rexa, ale wcześniej schodząc...można poczytać rożne ciekawostki, które wyjątkowo zapadły mi w pamięć. Pewnie dlatego, że były one przeznaczone dla dzieci :)
A jakie to ciekawostki? np.
* T-Rex miał tak krótkie przednie łapy, że nie mógł by umyć ząbków
* T-Rex był większy niż dwupiętrowy londyński autobus
*T-Rex ważył tyle co 200 dzieci w wieku 10-12 lat
*T - Rex umiał ocenić odległość, czyli umiał to co potrafią też ludzie

W jaskini T-Rexa natomiast jest.... ROBOT, który się rusza i wydaje odgłosy.









Na dolnym piętrze z dinozaurami, znajdują się informacje biologiczne czyli np. jak wyglądały zęby, kły, pazury, mięśnie itp. oraz jakie rośliny można było spotkać i w jakim okresie oraz filmy ilustrujące jak przemieszczały się kontynenty. Na tym piętrze jest dużo czytania i można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy.



jaja :P


wykluwanie się młodych

a tutaj mamy odnalezionego martwego dinozaura


















Po obejrzeniu galerii z dinozaurami, udaliśmy się do strefy niebieskiej zobaczyć ssaki lądowe i morskie. Tu też mamy sporo zdjęć ale uraczę Was tylko kilkoma.






Potem jeszcze odwiedziliśmy wystawę poświęconą ,,human biology" z tego co pamiętam było o pamięci, wzroku, hormonach, małych dzieciach, mózgu, mięśniach, oczach, refleksie itd. To wystawa raczej dla dzieci i młodzieży uczącej się ( coś super w nauce), wszystko interaktywne, można było dotknąć, pomacać, pociągnąć, zajrzeć, włączyć i wyłączyć ( przymiotników mogę znaleźć więcej).
Na sam koniec przetransportowaliśmy się do strefy zielonej, obejrzeliśmy sekwoję i posągi sławnych ludzi, w tym Darwina oraz ewolucję człowieka. Tu chciałabym wam przedstawić pewnego goryla, którego imię to Guy. Goryl ten został po śmierci ( zmarł podczas operacji serca) spreparowany w 1978r i przekazany muzeum. Był on wyjątkowym mieszkańcem londyńskiego zoo. Zasłynął jako samiec alfa. W jego haremie było kilka samic. Miał on wyjątkowo potężną klatę i mięśnie karku.





Niestety nie dotarliśmy do strefy czerwonej poświęconej ziemi. W jakiś niewiadomy sposób przeoczyliśmy tamtą część. Podobno znajduje się tam symulator trzęsień ziemi. Na pewno kiedy już wypróbujemy wpis zostanie zaktualizowany.
Póki co na sam koniec widok ogólny muzeum. Architektura jest świetna, chociaż Daniel stwierdził, że trochę ciemno i zastanawialiśmy się jak ogarniają wycieranie kurzu.

7 komentarzy:

  1. Ja chce tam iśc jak Was odwiedze!koniecznie!!! ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Polecam Science museum jest zaraz obok. A na samej górze są fajne pokazy dla dzieci :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. super! dzięki za podpowiedź. Musimy się tam wybrać :)

      Usuń
  3. Cześć! Sluchajcie mam takie proste pytanie: czy w miastach są jakieś miejsca gdzie dostanie się pomoc w sensie po przyjeździe co teraz zrobić, co załatwić, co potrzeba - adresy tych miejsc?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Powiem szczerze, że ten blog miał za zadanie odpowiedzieć na twoje pytanie :P Tak naprawdę zawarte są tutaj wszystkie odpowiedzi na twoje pytania ;) Ale powiem ci szczerze, że takich miejsc nie znamy :/ To co mogę ci doradzić to przeczytaj nasz wpis -National Careers Service - Jeżeli szykują się zmiany zawodowe- i tam masz numer 0800 093 1114 pod który możesz spokojnie zadzwonić i dopytać się wszystkiego. Natomiast mówię jeżeli przeczytasz nasz blog od początku to uzyskasz odpowiedzi na swoje pytania :) Pozdrawiam

      Usuń
  4. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń